Kategorilerim

BAL

Balin Faydalari

Tarifler

Sağlık

Diğer İçeriklerim (534)
Bal ile ilgili referans siteler
karakovan balı kestane balı
Facebook'ta da varız!
Twitter da @kackarbali
Reklam
iyi bal
iyi bal

Süzme Bal Sindirimi Kolaylaştırıyor

2015-05-19 12:05:00

Süzme bal sindirimi kolaylaştırdığı için Ramazanda tercih sebebi oluyor.

Sindirimin Yanında Uyku Düzenine de İyi Geliyor

Bal, içerisinde bulunan vitamin ve minerallerin diğer besinlerin vücutta daha kolay sindirilip, daha iyi emilmelerini sağlıyor. Ayrıca karaciğerden toksinlerin temizlenmesine de yardımcı oluyor. Bunun yanında balın, metabolik stresi azaltması sayesinde sahur nedeniyle değişen uyku düzenini yoluna koyma özelliği de bulunuyor.

Uzmanlar, zor şartlarda elde edilen ve sanayi ürünü olan bal mumunun, hiçbir besin değeri olmadığını, insanların doğal olduğunu düşünerek bal mumunu tüketmelerinin ziyandan başka bir şey olmadığını belirtiyor.

Süzme Balı Tercih Edin Uyarısı

 

Bu yüzden balı petekli olarak tüketmekten özellikle kaçınmak gerektiğini hatırlatan uzmanlar, "Arıcılıkta kullanılan ilaçların pek çoğu doğrudan petekler üzerine uygulanıyor. Her peteğin tek tek analizi hem pratik olarak hem de ekonomik açıdan mümkün değil. Bu yüzden kontrolsüz koşullarda üretilmiş petekli ballar piyasada yer alıyor. Ayrıca bütün bu olumsuzluklara ek olarak petekli ballar diğer ürünlere göre iki üç kat daha pahalı satılıyor. Bunun için, laboratuvar koşullarında tek tek her özelliğinin incelenebilir olması ve hijyenik koşullarda dolum ve paketlenmesinin yapılabilmesinden dolayı süzme balların tercih edilmesi gerekiyor" dedi. 

2
0
0
Yorum Yaz
Follow my blog with Bloglovin