Kategorilerim

BAL

Balin Faydalari

Tarifler

Sağlık

Diğer İçeriklerim (534)
Bal ile ilgili referans siteler
karakovan balı kestane balı
Facebook'ta da varız!
Twitter da @kackarbali
Reklam
iyi bal
iyi bal

Ballı Sütün Çocuklara Müthiş Faydaları

2016-01-18 09:38:00
Bal ile sütün sağlığı pek çok faydası olduğu bilinmektedir. Balın baş başına vitamin deposu olduğu sütün ise kalsiyum açısından zengin olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bal ile süt karıştırıldığında ise sağlık için mucizeler yarattığı bilinmektedir. Uzmanlara göre yetişkinlerin ve çocukların günde en az bir bardak ballı sütün tüketilmesi gerektiği belirtilmektedir. Ballı sütü sağlığa faydalarını uzmanlar balgamı söktürerek öksürüğe iyi geldiği , mideyi kuvvetlendirdiği , ballı sütün mide rahatsızlıklarına çok iyi geldiği , vücuda enerji verdiği ve halsizliği giderdiği , Ballı sütün çocuklarda büyümeye ve gelişmeye yardımcı olduğu şeklinde sıralanmaktadır. Ballı Sütün uzmanlarca ayrıca ülser tedavisinde kullanıldığını ballı sütün doğru yapılarak içilmesi gerektiği ve kaynayan süte konulan balın hiç bir faydası olmadığını balın bütün minareleri ve vitaminleri öldüğü söylenilmektedir. Ayrıca 1 yaş altı bebeklere süt ve bal verilmemesi gerektiği özellikle uzmanlar tarafından uyarıldığı belirtilmektedir.

 

Bal ile sütün sağlığı pek çok faydası olduğu bilinmektedir. Balın baş başına vitamin deposu olduğu sütün ise kalsiyum açısından zengin olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bal ile süt karıştırıldığında ise sağlık için mucizeler yarattığı bilinmektedir. Uzmanlara göre yetişkinlerin ve çocukların günde en az bir bardak ballı sütün tüketilmesi gerektiği belirtilmektedir.

 

Ballı sütü sağlığa faydalarını uzmanlar balgamı söktürerek öksürüğe iyi geldiği , mideyi kuvvetlendirdiği , ballı sütün mide rahatsızlıklarına çok iyi geldiği , vücuda enerji verdiği ve halsizliği giderdiği , Ballı sütün çocuklarda büyümeye ve gelişmeye yardımcı olduğu şeklinde sıralanmaktadır.

 

Ballı Sütün uzmanlarca ayrıca ülser tedavisinde kullanıldığını ballı sütün doğru yapılarak içilmesi gerektiği ve kaynayan süte konulan balın hiç bir faydası olmadığını balın bütün minareleri ve vitaminleri öldüğü söylenilmektedir.  Ayrıca 1 yaş altı bebeklere süt ve bal verilmemesi gerektiği özellikle uzmanlar tarafından uyarıldığı belirtilmektedir.

0
0
0
Yorum Yaz
Follow my blog with Bloglovin